Խորհրդարանը մարտի 24-ի նիստում քվեարկություններով ընդունեց նախորդ օրը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկված՝ «Առեւտրի եւ ծառայությունների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին», ««Հրապարակային սակարկությունների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», ««Հանրագրերի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», ««ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքում» փոփոխություններ կատարելու մասին», ««Բանկային ավանդների ներգրավման մասինե օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Հակակոռուպցիոն կոմիտեի մասին» օրենքների նախագծերը:
Առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց ««ՀՀ ընդերքի մասին օրենսգրքում» փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը:
Քվեարկությամբ ընդունվեց նաեւ Նոր կորոնավիրուսի (COVID 19) տարածումը կանխելու, այդ վիրուսի դեմ պայքարի՝ համաճարակի հետեւանքների մեղմման կամ վերացման ուղղությամբ ՀՀ կառավարության եւ պարետատան իրականացրած միջոցառումների արդյունավետությունը, ինչպես նաեւ արտակարգ դրության ժամանակահատվածում մարդու իրավունքների եւ հիմնարար ազատությունների սահմանափակումների արդյունավետությունն ու իրավաչափությունն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի լիազորությունների ժամկետը երկարաձգելու վերաբերյալ ԱԺ որոշման նախագիծը:
Կառավարության հեղինակած «ՀՀ քրեական օրենսգիրք» օրենսդրական փաթեթին պատգամավորները հիմնական եւ հարակից զեկուցողների առաջարկությամբ դեմ քվեարկեցին՝ այն տեղափոխելով առաջարկությունների փուլ:

At March 24 sitting, the parliament in the second reading passed the draft law on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Trade and Services, on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Public Bargaining, on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Petitions, on Amending the RA Civil Code, on Amending the Law on Attraction of Bank Deposits, on the Anti-Corruption Committee by voting, discussed the day before.
The bill on Making Amendments and Addenda to the RA Code on Lithosphere was passed in the first reading.
The NA draft decision on extending the term of the authorities of the Inquiry Committee for studying the effectiveness of the measures taken by the Government and the Commandant’s Office to prevent the spread of the new coronavirus (COVID 19), to mitigate or eliminate the consequences of the epidemic in the fight against the virus, as well as to study the effectiveness and legality of restrictions of human rights and fundamental freedoms during the state of emergency was adopted by voting.
The deputies by the proposals of the key and co-rapporteurs voted against the legislative package of the RA Civil Code authored by the Government, moving it to the phase of proposals.