Խորհրդարանը մարտի 24-ի նիստում քվեարկություններով ընդունեց նախորդ օրը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկված՝ «Առեւտրի եւ ծառայությունների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին», ««Հրապարակային սակարկությունների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», ««Հանրագրերի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», ««ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքում» փոփոխություններ կատարելու մասին», ««Բանկային ավանդների ներգրավման մասինե օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Հակակոռուպցիոն կոմիտեի մասին» օրենքների նախագծերը:
Առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց ««ՀՀ ընդերքի մասին օրենսգրքում» փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը:
Քվեարկությամբ ընդունվեց նաեւ Նոր կորոնավիրուսի (COVID 19) տարածումը կանխելու, այդ վիրուսի դեմ պայքարի՝ համաճարակի հետեւանքների մեղմման կամ վերացման ուղղությամբ ՀՀ կառավարության եւ պարետատան իրականացրած միջոցառումների արդյունավետությունը, ինչպես նաեւ արտակարգ դրության ժամանակահատվածում մարդու իրավունքների եւ հիմնարար ազատությունների սահմանափակումների արդյունավետությունն ու իրավաչափությունն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի լիազորությունների ժամկետը երկարաձգելու վերաբերյալ ԱԺ որոշման նախագիծը:
Կառավարության հեղինակած «ՀՀ քրեական օրենսգիրք» օրենսդրական փաթեթին պատգամավորները հիմնական եւ հարակից զեկուցողների առաջարկությամբ դեմ քվեարկեցին՝ այն տեղափոխելով առաջարկությունների փուլ:

24 марта парламент голосованием принял во втором чтении обсуждавшиеся в предшествовавший день проекты о внесении изменений и дополнений в законы РА «О торговле и услугах», «О публичных торгах», «О петициях», «О привлечении банковских вкладов», «Об Антикоррупционном комитете», Гражданский кодекс РА.
Законопроект «О внесении изменений и дополнений в Кодекс о недрах РА» принят в первом чтении.
Голосованием также принят проект решения НС о продлении срока полномочий Следственной комиссии по изучению эффективности мероприятий, осуществленных Правительством и Комендатурой по предотвращению распространения нового коронавируса (COVID 19), в борьбе с этим вирусом – по смягчению или ликвидации последствий эпидемии, а также эффективности и правомерности ограничений прав и фундаментальных свобод человека в период чрезвычайного положения.
По предложению основных докладчиков и содокладчиков депутаты проголосовали против предложенного правительством законодательного пакета «Уголовный кодекс РА», отведя его в стадию обсуждения предложений.